عباس وردی/این روز ها حرف تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها بسیار در بین جوانان ودانشجویان داغ است وقابل ذکر است که 90درصد دانشجویان با تفکیک صرف مخالف هستند واز این موضوع ابراز نارضایتی می کنند واین کار را یک بازگشت به عقب فکری می دانند .البته این نکته قابل ذکر است که هنوز هیچ دانشگاهی نتوانسته به یک جمع بندی کامل در این مورد دست یابد،برای همین تصمیم گرفتیم نظر یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را در این باره جویا شویم.جناب دکتر مطهری دراینباره صحبت های جالب وخواندنی را برای ما مطرح کردند که ما شما را به خواندن آن دعوت می کنیم.

جناب دکتر مطهری نظر شما درباره جداسازی دانشگاه ها چیست؟

به طور کلی از نظر اسلام، اگر محیط ها مختلط نباشد بهتر است و اگر بخواهیم یک دانشگاه درست کنیم، باید از ابتدا به این فکر باشیم که محیط دختر و پسر از هم جدا باشد بهتر است. دانشگاه های ویژه ی دختران که کار بسیار درستی است و در آمریکا این مسئله مطرح است و دانشگاه های ویژه ی دختران ساخته اند که استقبال بسیار زیادی هم از آن شده است. چون در دانشگاه های مختلط بعضی از دختران مورد آزار و اذیت واقع شده اند. در واقع ما باید هنگام تأسیس یک دانشگاه به این فکر باشیم که دانشگاه ویژه پسران و دختران درست کنیم تا خانواده ها با رغبت بیشتری دخترانشان را به دانشگاه ها بفرستند ولی حالا که دانشگاه ها را به تقلید از غربی ها ساخته اند، در سال 1313 دانشگاه تهران تاسیس شد که رضا خان آن را تاسیس کرد که به تبعیت از غربی ها به شکل مختلط و به این صورت درست کرد. در حال حاضر چاره ای نیست جز این که محیط دانشگاه سالم باشد و افراد چه دختر و چه پسر با وضع سالم و ساده ای به دانشگاه بیایند و با لباس ساده و بدون محرک جنسی و آرایش.

اگر این گونه باشد مشکلات بسیار کمتر است. هنگامی که شما بخواهید با یک دختر صحبت کنید، اگر ساده باشد و آرایش نیز نداشته باشد، خیلی راحت تر می توانید صحبت کنید تا این که با دختری صحبت کنید که انگار می خواهد به عروسی برود. این اصلا معنی ندارد و به هیچ وجه از نظر اسلام درست نیست. بنابراین یا جدایی کامل یا اگر مانند حالا که هیچ راهی نیست ما باید سادگی را رعایت کنیم. وگرنه این که بگوییم دختر و پسر در کنار هم باشند و لباس های محرک جنسی بپوشند و آرایش را در حد اعلا بکنند و سر کلاس هم آن قدر که فضا کم است به هم بچسبند و بگوییم که هیچ اتفاقی نمی افتد، این غلط است. خلاصه اگر این طرز تفکر را بپذیریم، با این کار خودمان را گول زده ایم. ممکن است به ظاهر یک چیزهایی رعایت بشود ولی در باطن و پشت پرده ممکن است خیلی مسائل رعایت نشود و این بسیار بد است. ما باید آیات را ببینیم و جوانان را تحت فشار قرار ندهیم. شما یک جوان 20 ساله را که در اوج غرایز جنسی است نمی شناسید که کنار یک دختر جوان که عطر زده و آرایش کرده است دو ساعت کنار هم بنشینند و برای آن ها هیچ اتفاقی نیفتد. این نمی شود که ما در واقع در حق آن جوان ظلم می کنیم که باید فشار جنسی را تحمل کند که اگر ازدواج برایش میسر نبود، دارای عقده های روانی شود.

تفکیک دانشگاه ها کار مشکلی است و من می گویم که این برنامه را برای درازمدت داشته باشیم. مثلا برای 20 سال آینده ما چند دانشگاه ویژه ی دختران در ایران داشته باشیم. ما در بعد از انقلاب تلاش خوبی در این زمینه نکرده ایم. ما تنها یک دانشگاه ویژه دختران داریم به نام الزهرا که متعلق به فرح پهلوی می باشد و آن هم برای پیش از انقلاب است یعنی رژیم شاه بیش تر به این موضوع توجه داشته تا ما. البته دانشگاه حضرت معصومه در قم ویژه دختران هست ولی جامع و کامل نیست. به هر حال ما باید به گفته اسلام عمل کنیم نه به شکل دنیای امروز. دنیای امروزه مختلط است و روابط آزاد و از آن طرف هم کلوپ های شبانه نمونه آن است.

حالا هرکسی در زندگی خصوصی خودش، هرکاری می خواهد انجام دهد، این ربطی به ما ندارد. بحث در جامعه است. در جامعه نمی توانیم بگوییم هرکس هرجور که بخواهد بگردد و روابط آزاد است که در واقع این عمل زیر پا گذاشتن احکام اسلام است. ولی چرا آن ها نمی خواهند نظام اسلام در رابطه با دختر و پسر عمل کند. این چه اشکالی دارد؟

این ها همه تاثیراتی است که از غربی ها پذیرفته ایم یعنی فکر می کنیم که آزادی درست را آن ها دارند که هرکس آزاد باشد در هر مسئله ای مثلا روابط دختر و پسر، دختری که با 10 پسر همزمان رابطه داشته باشد که این به صلاح خانواده و اجتماع نیست. این دختر بعدا چگونه می تواند زن یک خانواده یا مادر فرزندانش شود؟ آیا چنین دختری پس از ازدواج دیگر به این روابط نامشروع خود خاتمه خواهد داد؟ قطعا کسی که به این نوع روابط عادت کرده است، تا آخر عمر ادامه می دهد. این ها مسائل کوچکی نیست و این حرف هایی که گفته می شود من معتقدم که ما روش های اسلامی را عمل نمی کنیم و چون عمل نمی کنیم، یک روش من در آوردی داریم که فکر می کنیم اسلام به جوان گفته است که غریزه ی جنسی خودت را سرکوب کن تا هر سنی که بتوانی ازدواج کنی.

در حالی که اسلام این را نگفته است، گفته است وقتی تحت فشار هستی راه باز است و ما باید یک نظام خانوادگی در کشور ایجاد کنیم. ‌ وقتی فکر می کنم که اسلام مخالف غریزه جنسی است، می گویند بیایید همه آزاد باشیم تا راحت باشیم. اگر اسلام گفته بود که غریزه جنسی خود را سرکوب کنید، این حرف درست است. می گفتیم چون با غریزه انسان ناسازگار است، حرف  نادرستی است. در حالی که اسلام این همه علاقه مندی جنسی را تمجید می کند و می گوید علاقه به زن نکته خوبی است. " حب النساء من الاخلاق الانبیا" یا پیامبر می فرمایند:" من به 3 چیز علاقه دارم: 1- نماز 2- عطر 3- زن" که اصلا در اسلام این علاقه جنسی یک امر مقدس است نه پلید. وقتی جوان بداند که اسلام راه را باز گذاشته است، منتها در قالب شرعی، ‌ به حرف اسلام عمل می کند. کسی برای جوان نظام خانوادگی اسلام را توضیح نداده است. پس آن ها هم می گویند، اگر قرار است ما این گونه تحت فشار باشیم، بهتر است برویم مانند غربی ها راحت باشیم. که ما باید این جا براساس اسلام عمل کنیم.

آقای دکتر به نظر شما تمرکز بر روی مسائل جنسی نمی تواند یک کار برنامه ریزی شده توسط غرب برای انحراف جوانان از مسائل مهمتر باشد؟

به نکته دقیق و خوبی اشاره کردید. وقتی شما وارد یک کشور غربی می شوید، از اول تا آخر در حال دیدن صحنه هایی هستید از زنان عریان به عنوان تبلیغات تجاری یا وقتی شبکه های تلویزیون را تماشا می کنید، متوجه می شوی که از زن استفاده ابزاری شده است. از جاذبه و زیبایی زن خیلی استفاده می کنند که همان نظام سرمایه داری است که می خواهد به هر وسیله ای کالای خود را به مصرف برساند. و یک علت دیگر این است که یک نقشه ی جهانی است یا یک نقشه از طرف صهیونیست ها که نه تنها در کشور اسلامی بلکه در جامعه غربی و اروپایی هم اجرا می شود تا ذهن مردم هر جامعه با آن ها مشغول باشد تا آن ها بتوانند به راحتی بر جهان حکومت کنند. اگر ذهن ما مشغول مسائل اساسی دنیا باشد، آن ها به این آسانی نمی توانند بر جهان حکومت کنند. انگار که شما را بمباران مسائل جنسی می کنند تا یک لحظه هم شما آزاد نباشید که فکر کنید. همیشه باید در حال مشاهده این صحنه ها باشید زیرا ذهن شما نباید متوجه مسائل اساسی جهان شود. این یک کار حساب شده است. حالا هم که شبکه های ماهواره ای اضافه شده است، دیگر راحت می توانیم به این نوع صحنه ها دسترسی پیدا کنیم و وارد دنیای سکس شویم. یعنی واقعا اگر بخواهند یک ملت را استعمار کنند، بهترین راه، استعمار فرهنگی است. درهمین ایران بالاخره این ماهواره تاثیر خود را گذاشته است و ما هرچه بخواهیم کتمان کنیم تاثیرگذار نیست.

 


†ɢα'§ :
چهارشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩٠ ٦:۳٩ ‎ب.ظ |- حسین وردی -| نظرات ()

ϰ-†нêmê§