روزنامه کیهان همان روزنامه ای است که تمام درگیری ها وفاصله ها از آنجا شروع می شود ویکی از مخالفان صددرصد اصلاح طلبان است ودر جدیدترین تهمت خود به محبوب ترین ریاست جمهوری ایران او را به دست داشتن به اختلاس دربانک سامان متهم کرده است وسعی دارد در جنگ انتخاباتی که اصولگرایان افراطی یا جریان انحرافی برعلیه او به راه انداخته اند دامن بزند .

متن اتهامی که روزنامه کیهان برعلیه خاتمی به چاپ رسانده است به شرح زیر است:

براساس یک خبر موثق که کیهان در جریان پی گیری ماجرای غارت 3هزارمیلیاردتومانی اخیر به آن دست یافت، آقای سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور سابق و از سران فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 یکی از سهامداران بانک سامان است. و آقای سیدعلی خاتمی برادر رئیس جمهور سابق و رئیس دفتر وی در سال های پایانی ریاست جمهوری سیدمحمدخاتمی نیز، مدیر شرکت سرمایه گذاری این بانک است. بانک سامان همراه با بانک غیرقانونی و هنوز تاسیس نشده «آریا» در غارت 3هزار میلیارد تومانی از سیستم بانکی کشور دست داشته که مدیرعامل آن به همین اتهام از کار برکنار شده و در انتظار محاکمه به سر می برد.
گفتنی است بیانیه اخیر حزب غیرقانونی و منحل شده مشارکت در محکومیت اختلاس 3هزار میلیارد تومانی با توجه به ماهیت این حزب برای کیهان تعجب آور و غیرمنتظره بود چرا که دست اندرکاران اصلی غارتگری اخیر با شماری از سردمداران حزب مشارکت هویت مشابهی دارند و عوامل این حزب تاکنون در برخی از پرونده های فساد کلان اقتصادی دخیل بوده اند، بنابراین، اولین احتمال آن بود که حزب منحله مشارکت با صدور بیانیه مورد اشاره در پی بهره گیری از ترفند «فرار به جلو» باشد. این احتمال از آنجا قوت بیشتری گرفت که محتوای بیانیه حزب مشارکت بیشتر از آن که در محکومیت اختلاس و غارت بیت المال باشد، علیه تمامیت نظام جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده بود، یعنی دقیقا همان خطی که در جریان فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 دنبال می کردند که دریافت کمک های مالی کلان از پادشاه عربستان و برخی سران کشورهای اروپایی، همراهی سرمایه داران بزرگی نظیر جرج سوروس صهیونیست، تأمین هزینه های هنگفت رسانه ای غرب و اختصاص و راه اندازی چند شبکه تلویزیونی در حمایت از فتنه گران و... از جمله آنها بوده است.
پی گیری های بعدی از برخی روابط نه چندان پنهان میان عوامل اصلی اختلاس با جریان فتنه حکایت می کرد و سرانجام معلوم شد که آقای سیدمحمد خاتمی یکی از سهامداران بانک سامان است که در ماجرای اختلاس اخیر دست داشته است. اکنون باید به آقای خاتمی گفت؛ اگر دانستن را حق مردم می دانید- که نشان داده اید، نمی دانید- با صراحت اعلام کنید که چند درصد از سهام بانک سامان متعلق به شماست؟! و شرکت سرمایه گذاری بانک سامان که اخوی و مدیر دفتر سابق شما ریاست آن را برعهده دارد، در این ماجرا چه نقشی داشته است؟!


†ɢα'§ :
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳٩٠ ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ |- حسین وردی -| نظرات ()

ϰ-†нêmê§