گلزار آمد وسالن های سینما را رونق بخشید ومانند یک ستاره هالیوودی با چهره جذاب مردم ومخصوصا جوانان(دختران) را با سینما آشتی داد واین رویه تا حدی پیش رفت که وی به یک برند تبلیغاتی برای تهیه کنندگان سینما تبدیل شد و آنها هم تا توانستند از او استفاده وسود بردند تا جایی که او به سوپر استار سینمای ایران تبدیل شد. ولی حیف در حال حاضر که وی در مرکز انتقاد ها قرار دارد کسانی که فقط به دنبال سود خود بودند وحال جایگاه خود را متزلزل می بینند در فکر حذف وی از سینما هستند وسعی دارند با قوانینی به صورت بسیار نامحسوسی حضور او را کمرنگ کنند .

 این روز ها در شهر تبلیغات گسترده فیلم در امتداد شهر دیده می شودٰ، پوستر ها وبنر هایی که از این فیلم در سطح شهر نصب شده است بیانگر مانور بیش ازبیش تهیه کننده فیلم بر روی محمدرضا گلزار است که به نظر می رسد دیگر طرفداران گذشته خود را از دست داده است.

این حرف ها را از زبان خودمان بیان نمی کنیم ،بلکه سخنانی است که از گوشه وکنار شهر از زبان خود طرفداران گذشته وحال محمدرضا شنیده ایم وشاید ما فقط آن را بر روی کاغذ می آوریم .

شیش وبش جدیدترین فیلم گلزار بود که قبل از در امتداد شهر اکران ناموفقی داشت وبسیاری از دوستداران سینما وحتی خود گلزار هم استقبال نامناسب از این فیلم را بازی ضعیف وی دانستند ومی گفتند: همه مان رفتیم سوپر استار سینمای ایران را ببینیم ولی هیچی از او ندیدیم به جزء ضعف هایی که امین حیایی با بازی خود سعی داشت بپوشاند.

این روز ها مردم با دیدن عکس وی بر روی بیلبورد های تبلیغات سینمایی فقط سری تکان می دهند و با مکسی کوتاه می گویند: سوپر استار هم سوپر استارهای هالیوودی!

بسیاری بر این باورند حضور گلزار در سطح اول سینمای کشور فقط به دلیل ظاهر زیبای وی بوده است وغیر از این هیچ استعدادی در سینما ندارد.

نباید بازی زیبای وی را در کنار مهناز افشار در آتش بس و کما فراموش کنیم ، هر چند دیگر این  اتفاق رخ نداده است وبه حدی این سوپر استار کشور در فیلم های اخیر خود ضعیف بازی کرده است که حتی عاشق پیشه های وی و... های کشور هم دیگر میلی به دیدن فیلم های وی ندارند وتنها عکس العملی که از دیدن تصویر او بر روی بیلبورد ها نشان می دهند در یک جمله خلاصه می شود: سینما که فقط به قیافه نیست یا عکسش برای یادگاری خوب است!

شاید برای گلزار زود باشد که به این زودی از ذهن مردم فراموش شود ویا مردم دیگر به چشم یک بازیگر به او نگاه نکنند وتمام دیدها به سمت او جنبه تبلیغاتی داشته باشد، البته این اتفاق فقط بخاطر شخصی بنام محمدگلزار نیست وتهیه کنندگان وعوامل سینما هم تقصیرشان بیشتر از اوست چون فقط سعی داشتند تا از محمد رضا گلزار به عنوان یک برند تبلیغاتی و درآمد زا استفاده کنند قابل از اینکه اگر همه جوانب را در نظر می گرفتند شاید گلزار هنوز گلزار بود.

حسن شریفی مورخ وکارگردان سابق سینمای کشور بر این باور است که اگر گلزار هم مانند فردین سه نفر بود نه یک نفر قطعا جای در پای فردین می گذاشت. شریفی می گوید :فردین یک نفر نبود بلکه سه نفر بود، یک نفر کار دوبله وی را می کرد، یک نفر آواز های او را می خواند وخود او هم نقش را بازی می کرد.

ایرادی که این روز ها به گلزار شدیدا ایراد می شود‌ شیوه سخن گفتن وحرکات بدنی وی است که می گویند: حرکات وشیوه سخن گفتن وی تماشاگر را از موضوع وحال وهوای فیلم خارج می کند که البته این امر بر می گردد به خجالتی بودن وی که یکی از مضرات بازیگری است.

حال باید نشست ودید آیا در امتداد شهر هم بازتابی همچون شیش وبش برای ستاره سینمای خواهد داشت یا نه می تواند گلزار را از این مرکز انتقاد ها خارج کند.


†ɢα'§ :
دوشنبه ٥ دی ۱۳٩٠ ٤:٢٢ ‎ب.ظ |- حسین وردی -| نظرات ()

ϰ-†нêmê§