پروانه:عاشق ژانر وحشت هستم/دوست دارم نقش هایم کلیدی باشد

پیشونی سفید آهوی پاکی است که قرار است در سال 91 میزبان مخاطبانش  باشد.

نقش این آهوی مهربان را ترلان پروانه بازی می کند که بخاطر همین نقش در جشنواره فیلم کودک ونوجوان پروانه زرین بهترین بازیگر را گرفت و در جشنواره فیلم فجر نیز در بخش جانبی جایزه گرفت .

با او درباره فعالیت هایش گفت و گو کردیم.

کار پیشونی سفید را از کی آغاز کردید؟

اوایل خردادماه بود که از دفتر آقای هاشمی با من تماس گرفتند وابتدا درباره نقش با من صحبت کردند , سپس فیلمنامه را خواندم که علاقه زیادی در من ایجاد کرد چون نقش جدیدی برای من بود.

مشکلاتی که آقای هاشمی در کار به آن اشاره می کردند چقدر به بازیگران منتقل می شد؟

تا حدودی ،دربازی من که زیاد احساس نشد ولی دیگران را نمی دانم چون آقای هاشمی خیلی سعی می کردند که سختی ها به دیگران منتقل نشود.اما باید قبول کرد که کار خیلی سخت بود قسمتی از کار را در احمد آباد در کوه فیلمبرداری کردیم یا در فومن که بودیم هزار پله را باید هر روز بالا وپایین می رفتیم که خودش یک قدرت خاصی را می خواد.

چه تفاوت هایی را در پیشونی سفید احساس کردید که در کارهای دیگر خود ندیده بودید؟

تفاوت ها که زیاد بود ولی نکته ای که منو خیلی خوشحال می کرد سبک جدیدی بود که در فیلم بوجود آمده بود وبه نظر من پس از سال ها کاری در سطح مطلوب برای کودکان ساخته شد وبالاخره پیشونی یفید مظهر پاکی که برای هیچ کس بدی نمی خواهد .

در سال 90 شما تا ثریا را هم در شبکه یک روز آنتن داشتید ,برای این کار چه صحبتی دارید؟

خیلی دوست داشتم با آقای مقدم کار کنم وگروه ومادرم برای اینکه بتوانم نقشم را خوب بازی کنم خیلی کمکم کردند ولی در کل تجربه خوبی بود برای من که در اول راه هستم.

خودت بیشتر فضای کار تلویزیون را می پسندی یا کار در سینما را بیشتر دوست داری؟

من زیاد به این مسائل فکر نمی کنم. بیشتر برای من مهم بودن وتاثیر گذار بودن نقش اهمیت دارد وبیشتر از همه اینها دوست داشتن نقش توسط مردم. برای من زیاد فرق نمی کند کجا کار کنم اما سینما را می پسندم.

وقتی یک نقش را می خواهی انتخاب کنی به چه نکته هایی بیشتر توجه می کنی؟

دوست دارم نقش تاثیر گذار باشد,با اینکه ممکن است نقش کم باشد ولی دوست دارم یک نقش کلیدی باشد , اما از همه اینها مهمتر برای من خوب بودن فیلمنامه وعواملی است که می خواهم با آنها کار کنم.

چه ژانری را برای بازی کردن می پسندی؟

عاشق ژانر وحشت هستم  ولی متاسفانه در ایران زیاد به آن توجه نمی شود.

چگونه به ژانر وحشت علاقمند شدی؟

بیشتر از طریق مطالعه به این ژانر علاقمند شدم.

اولین کتاب یا فیلمی که مطالعه کردی ودیدی را یادت می آید؟

سئوال سختی بود ولی چون فیلم زیاد دیدم اما اولین کتابی که خواندم اسمش درخت بخشنده بود که درختی را نشان می داد که به یک نوجوانی کمک می کند ولی نوجوان قدرش را نمی داند.ولی اولین کتابی که خودم انتخاب کردم وخواندم شرورترین دختر مدرسه نام داشت.

کمی از علاقه و چگونگی حضورت در سینما توضیح بده؟

خیلی کوچک بودم که به طور اتفاقی وارد یک تیزر تبلیغاتی شدم ولی بعد از یکسال کار های زیادی بازی کردم وبعد از اینکه وارد سینما شدم وبعد از گذشت 2 سال واقعا آن حس مسئولیت را حس می کردم چون 3 سالم بود که وارد دنیای تصویر شدم وزیاد قدرت تصمیم گیری نداشتم ولی کم کم حس کردم که می توانم باکمک خانواده ام تصمیم درست بگیرم .

خانم ابوالحسنی_مادر ترلان_ شما چه سیری را برای ورود دخرتان به عرصه سینما طی کردید؟

من خودم از دوران دانشجویی تئاتر کار می کردم ودر تئاتر دانشجویی با گروهمان اول شده بودیم و درکل در این حال و احوال بودیم چون خانواده ماخانواده ای است فرهنگی و برای همین فکر می کردیم خوب می توانیم هدایت کنیم ترلان را بعد از این هم اول که قصد این کار را نداشتیم ولی پس از اینکه دیدیم همه می گویند ترلان استعداد دارد در این زمینه من با چند نفر مشورت کردم وبا استفاده از راهنمایی ها ترلان را به این عرصه فرستادیم وتا این لحظه به نظر نمی رسد اشتباهی هم کرده باشیم.

تا به حال شده که بخاطر اینکه سر کاری بودی,فیلمی که دوست داشتی را نتوانی درونش بازی کنی؟

بله ,یک کار بود که زیاد هم دوست نداشتم بازی کنم ولی کار را شروع کردم وحدود شش ماه هم کار پیش تولیدش طول کشید ولی به دلایلی که می گویند اختلاف بین تهیه کننده وکارگردان بوده کار به سرانجام نرسید وبه خاطر همین کار آقای اسعدیان را از دست دادم چون قرار بود نقش نگار در بوسیدن روی ماه را من بازی کنم.

خانم ابوالحسنی تا به حال پیش آمده شما یک فیلم را دوست داشته باشید وترلان فیلم دیگر را که  درآن بازی کند واین اختلاف را چگونه حل می کردید؟

بله خیلی پیش آمده چون فیلمنامه را به غیر از خود ترلان من وپدرش وحتی برادرش هم می خواند وبا گفتگو حل می کردیم ولی در حال حاضر که خود ترلان تصمیم می گیرد چون ترلان یک ویژگی که دارد از ابتدا با آدم های حرفه ای کار کرده است برای همین هم من وهم خودش از تجربه خوبی برخورداریم ومی توانیم تصمیم درست را بگیریم ولی در خیلی از موارد پیش می آید که ما را  توجیه می کند وما هم قبول می کنیم .

ترلان تا الان از بین فیلم هایی که دیدی کدام یک از آنها را بیشتر پسندیدی ؟

فیلم که زیاده ولی بهتریناش و می تونم بگم , گرگ و میش همه قسمت هایی که تا الان اومده؛دیگران,خوابگاه دختران, جیغ و ...

چرا بین این همه ژانر ,به سبک وحشت علاقمند شدی؟

نمی دانم چطور بگویم , من کلا دوست دارم کارهایی که کار می کنم کارهای بکر و تازه ای باشد و  ژانر وحشت هم در کشور ما چون کم دیده می شود وبها هم کم داده می شود می توانم بگویم که بخاطر بکر بودنش دوستش دارم.

 

 

/ 1 نظر / 23 بازدید
محب ولایت

سلام علیکم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خداى تعالى به حضرت داود(صلوات اللّه عليه) وحى فرمود كه: [گل] در زمان آسايش و خوشى به ياد من باش، تا من در هنگام سختى و گرفتارى دعايت را اجابت كنم. [گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]