قریشی:حجاب فقط مخصوص من است /می گویند تحریک آمیز بازی می کنی

بازیگری جوان که با یلدا شروع کرد وخوش درخشید,دختری که همه یکی از علت های پرحاشیه بودن اورا زود استار شدن وزیبا رو بودن او می دانند مساله ای که شاید باعث حذف پلان های او از فیلم نار شد واو در اینباره گفت: به نظر می رسد حجاب فقط مخصوص سحر قریشی است و به من می گویند که به علت تحریک آمیزبودن بازی ات از فیلم حذف شده ای!در کنار تمام این حرف ها سحر از نکات ریز درون سازمانی سخن گفت که قطعا جای تامل دارد.

اعتراض شما به جشنواره فیلم کودک ونوجوان به چه دلیل بود؟

درون فیلم نار من نقش عروس را ایفا می کردم که آنجا آقای رستمی هم نقش داماد را بازی می کردند ,آنجا کارگردان به ما گفته بود این کار برای گروه سنی الف وکودک است وما می خواهیم کار را کاملا کودکانه کار کنیم وبرای همین طراحی لباس من مانند طراحی لباس سیندرلا بود که برای کودکان رویایی باشد وتست گریمی که می خواستن برای من انجام دهند که النه می گفتند ما مجوز داریم ,یک کلاه گذاشتند سر من که در عکس آن هم موجود است ,وتا اینجا پیشرفت که نقش اصلی فیلم نار اصلا در خود فیلم نباشد ونقشش حذف شود و فقط اسمش باشد حذف شدن نقش من در این فیلم فقط به این دلیل بوده است که البته من فکر می کنم هر پروژه ای یک ناظر کیفی دارد که البته اینجا تا دقیقه نود حاضر بودند وبعد اعلام انصراف می کنند کارش را بلد نیست وحالا ما نسبت به شناسنامه کاری که از این آدم دیده بودیم بعید بود چنین حرکتی را انجام دهد ولی در کل تنها کسی که در این پروژه از نظر حجاب دارای مشکل بود من بودم وتمام پلان های من را حذف کرده بودند وجالب اینجاست که حجاب فقط مخصوص سحر قریشی است ودر این فیلم خیلی ها بودند که شرایط من وحتی بدتر از من را داشتند ولی هیچ سانسوری وروتوشی روی صورت آنها صورت نگرفته وحتی نگفتند چرا موی شما بیرون است!حجاب درون پروژه فقط مخصوص سحر قریشی بوده ,این در حالی بود که موهای من کمتر از همه بیرون بوده است وعلت حذف من چه بوده من نمی دانم ولی خانم رضایی خیلی پیگیر بودند اما نه به این دلیل که از سحر قریشی دفاع کنند پیگیری کردند که از فیلمشان دفاع کنند ولی متاسفانه واینطور که من شنیدم خصومت شخصی بوده و چون بازیگر این نقش سحر ما این پلان ها را در می آوریم ولی شنیدم که گفتند بخاطر نوع بازی سحر قریشی باید پلان ها حذف شود و برای من خیلی جالب است که حجاب چرا فقط مخصوص من است وجالب وزجر آور برای من این است که می گویند قریشی تحریک آمیز بازی کرده است ونوع بازی سحر قریشی تحریک آمیز , ومن وقتی این دیالوگ را شنیدم خیلی برایم عجیب بود که یک آدمی که سمت دارد چنین حرفی را بزند وبالاخره هر پروژه ای  یک ناظر کیفی دارد واین آدم هر روز سر صحمه با من بود . در کل برای من خیلی جال بود که چنین اتفاقی افتاد وبازی باقی دوستان از دید ما ها که می دیدیم سانسور می شد حتی یکدونه دیالوگشان هم سانسور نشد .

به نظر من این قضیه باز می گردد به اینکه تبعیض قائل می شوند بین بازیگرانشان,من نمی دانم چرا بد فقط برای من بد است وبرای دیگران بد خوب است؟ به نظر من فیلم با حذف بازیگر اصلیش دیگر تعریف ومعنایی نداشت واصلا دیده نشد.

شما شخصا اعتراضی به این رویه نکردید؟

چرا خودم شخصا وقتی نار آمد بیرون وبرادرم آنرا خریده بود دیدم عکسی که از من روی جلد انداخته بودند خودم خودم را اصلا نشناختم از بس سانسور شد بود واصلا عکسی را انداخته بودند که برای تست بوده که اینجا من از عکاس هک شکایت دارم در حالی که عکس بقیه را نگاه کنید موهایشان کاملا بیرون است ,راستش رابخواهید اعتراض کردم ولی کسی جوابگو نبود .

تصور نمی کنید این احتیاط ها وسختگیری ها به شما بخاطر اتفاقات پس از مجموعه دلنوازان وانتشار نامه منتسب به شوهر شما باشد؟

در اکثر مجلات وخبرگزاری های معروف این نامه فکس شده است ,پس هر کسی می تواند این کار را دهد مخصوصا این فرد کسی از حرفه ای ترین نفرات داخل خود سینما باشد ,تمام این حاشیه سازی ها که کردند وباز هم می کنند فقط به این دلیل بود که آدم هایی از حضور من در این حرفه وحشت کرده بودند چون برای حتی کسانی که در اون مجموعه با من کار کرده بودند عجیب بود که چرا اونها که 4سال است در این حرفه هستند اینقدر که من رشد کرده ام در اولین حضورم اون ها نتوانسته اند رشد کنند  واین کار را کرده اند که من را آزار بدهند من نه مشکلی داشتم ونه این اتفاق افتاد ومطمئن باشید اگر چنین اتفاقی می افتاد ایتقدر زرنگ بودم وحراست سازمان هم پشت سر من می استاد که جلوگیری کند از این قضیه والبته در مورد تکذیبی که در مورد این حرف ها بود که پخش کرده بودند درون اینترنت من بخاطر بی اهمیت بودن این قضیه آنرا تکذیب نکردم ولی حالا که صحبتش شد من تکذیب می کنم ولی سوای این حرف ها شما بروید داخل فیسبوک وجستجو کنید سحر قریشی ببینید چقدر سحر قریشی گاهی خودم از آنها سئوال می کنم وجواب می دهند بله سر فلان فیلم هستم پس برای من وکسانی که من را از نزدیک می شناسند این موضوع خنده دار است واینجا می ماند شنونده عام که در این بین هم شنونده ای برای من مهم است که عاقل باشد وصرفا به یک شنیده اهمیت ندهد.

اما یک شنونده هم وقتی متوجه می شود متهم اصلی هیچ واکنشی به این موضوع نشان نمی دهد ناخودآگاه به سمت باور آن می رود...

شما درست می گویید ولی اگر من اعتراضی را قبول کنم اجازه دارم از خودم دفاع کنم ولی وقتی این حاشیه هایی که برای من ساخته شده است را قبول ندارم بیایم چه اعتراضی به آن انجام بدهم من هیچوقت تنی آیم بگویم آی مردم حالا که این حاشیه را شنیده اید بدانید این حاشیه غلط است نه من هیچ وقت چنین کاری را نمی کنم ,مثلا به من می گویند که چرا کار تلویزیونی کار نمی کنی,وقتی من 6 تا فیلم سینمایی دارم دلیلی وجود دارد سر کاری بروم که 6 ماه کار دارد ,به من 6روز پیش همکار خود من تماس گرفته ومی گوید شنیدم تو را گرفتن وممنوع کار شدی !پشت سر شاه مملکت حرف بوده می خواهید پشت سر سحر قریشی نباشد!

همسر شما بخاطر این همه حاشیه واتفاقات شوکه ویا اعتراضی نکرد؟

چرا هم خود من وهم ایشان وبعضی اوقات می گفتیم یعنی ما اینقدر زیر نظریم که این همه حرف پشت سر ماست ؟

اگر این شهرت واستار بودن بر عکس می شد وهمسرتان وضعیت شما را داشت ,آیا شما از ادامه کار او جلوگیری می کردید؟

این دیگر یک بحث شخصی است که باید دید یک زن وشوهر زندگی شخصیشان چقدر برایشان مهم است وچقدر جنبه دارند.

جلوی ادامه کار او را می گرفتید یا خیر؟

هیچوقت مانع پیشرفت او نمی شدم چون این جرو اعتقاداتم هست که جلوی پیشرفت هیچ کسی را نمی گیرم البته تا جایی که ببینم طرز تفکر آن آدم چیست وآیا اون آدم هم زندگی شخصیش برایش اهمیت دارد یا خیر که اونوقت خودش مراعات می کند و اگر ببینم نه تمام فکر ذهنش شده کار یا... پس این آدم یک تذکر احتیاج دارد که اگر قبول کند باعث آرامش خودش وزندگیش می شود واگر نه که هیچ ,من نمی دانم که چرا زندگی ها را اینقدر سخت می گیرند ,دو نفر با هم ازدواج می کنند وهیچ کدام نباید جلوی پیشرفت آن یکی را بگیرند

به نظر من آرامش دو طرف است یعنی زندگی وخوشبختی برای آدمی که بعدا قرار این دو نفر از داخل همین رابطه ها  بوجود  بیارند و تمام این پیشرفت ها وقتی فکر می کنیم متوجه می شویم برای همین فرزند است که قرار است بعدا بوجود بیاید پس اگر در این زمانی که دارند این انرژی را می گذارند آرامش داشته باشند زندگی می کنند واگر نداشته باشند زندگی نمی کنند،واین یک چیط عادی است.

  پس چرا اینقدر روی زندگی استار ها فوکوس می شود؟

ببینید زندگی شخصی هر کس به خودش مربوط است ,ممکن است شما سئوالی کنید که من نخواهم به شما جواب دهم و می گویم جواب نمی دهم وگاهی اوقات هم جواب می دهم این جواب دادن سئوالات زندگی شخصی به خود شخص بستگی دارد که ایا جواب بدهد وآیا ندهد ، اما متاسفانه بعضی ها وقتی از زندگی خصوصی آدم سئوال می کنند و من جوابشان را نمی دهم می آیند در مجلات خودشان و یا به قول شما مجلات زرد برای آدم حاشیه سازی می کنند که مثلا من چرا سئوالی که به زندگی شخصی من ربط دارد را به آنها پاسخ نداده ام.من واقعا نمی دانم که چرا درباره همسال ما فقط باید دروغ وحاشیه باشد؟

مقصر این همه حاشیه سازی را فکر نمی کنید خودتان باشید,چون می گویند اگر خوراک ندهید خودشان برایتان خوراک درست می کنند,فکر نمی کنید شما اون ها را سیر نکردید پس آنها خودشان به فکر خوراک وسیر کردن خودشان افتاده اند ویا فکر نمی کنید اگر برای خودتان وبلاگ یا وبسایتی درست کنید که انجا حرف هایتان را بزنید کمی از حاشیه هایتان کم بشود؟

می دانید وقتی ادم می بیند که این همه حاشیه ودروغ برایتان درست می کنند دیگر اصلا دلش نمی خواهد برای این مردم کاری کند.

برای دل خودتان چطور؟

چرا ولی باز هم وقتی می بینم سازمان پشت آدم نیست ,وقتی عکسی از آدم از کنسرتی که خودشان دعوتمان کرده اند بیرون می آید واعتراض می کنند ,می دانید انسان زده می شود.

اگر روزی ببینم در محیط کار خودم از من حمایت نمی شود واین همه فشار روی من است احتمال دارد دیگر کار نکنم حتی شده در همان اوج محبوبیت ومقبولیت خداحافظی کنم.

شما موافق آموزش های بیرون کار برای استارهای سینمایی هستید؟

بله ،چون این موضوع به خود من خیلی کمک کرده است, به ما سر دلنوازان گفتند شما باید بروید حراست ویک فرمی را پر کنید وما رفتیم ولی البته بیان قشنگ نبود وآدم این آموزش را یک نوع توهین می دانست چون به شکلی با آدم حرفمی زدند که فکر می کردی باعث ننگ هستی ومن فکر می کردم اگر آمدم بیروم مواظب باشم کسی منو نبیند یا کاری نکنیم ،مثلا به ما می گفتند مهمانی نروید یا این کار را نکنید شما ببینید صددرصد اینطور است ولی روی ما زوم است ولی به ما گفتند نکنید این کار ها را ؛باور نمی کنید من بین دوستانی که با هم رفته بودیم این افاق را دیدم به چشم واز آن موقع تا به حال هیچ مهمانی را نرفتم.

شما تا به حال بابت این رفتار ها به حراست پاسخی نداده اید؟

چرا بابت ممنوع الکاریم رفته ام وپاسخ هم داده ام.

حراست از پاسخ شما استقبال کرد؟

نمی دانم شاید اگر خوششان می آمد من را شش ماه ممنوع الکار نمی کردند! تازه می گفتند این فیلم را بازی نکن حالا تا دو سه ماه آینده از ممنوع الکاری در می آیی, چرا؟ من پروژه ای که دوستش دارم را از دست بدهم آن هم نقشی که بر اصل شخصیت من نوشته شده است وکاری که می خواستم آخرین کارم برای تلویزیون باشد به چه دلیل ؟ جالب اینجاست که به من حتی نمی گفتند چرا حق کار کردن نداری ومن می پرسیدم مگر می شود شما که پشت این میز نشسته ای ندانی چرا من ممنوع الکار هستم! وبادم هست تنها جمله ای که به من می گفتند این بود که از بالا دستور رسیده است شما حق کار کردن نداری ؛ وحتی به من نمی گفتند این بالا کی وکجا هست که من پیگیری کنم!

پیش آقای ضرغامی هم رفتید؟

نخیر ,پیش پیشکسوت تر از ایشان رفتم و پرسیدم چرا؟ وجوابی که به من گفتند خیلی جالب، خانم قریشی می دانید خیلی حاشیه دارید وزیاد از حد اسمتان روی زبان هاست ,شما ببینید این نصیحت هایی است که شما هم به من می کنید و وقتی من بیشتر پافشاری می کردم می گفتند : اصرار نکن ونپرس چرا ! واین نپرس چرا هنوز که هنوزه برای من شده است یک علامت سئوال که من در جواب این حرف دقیقا ای دیالوگ را به کار بردم که به جدم قسم حلال نمی کنم چون نهایت نامردی بود در حق من چون مطمئنم این ممنوع الکاری فقط به دلیل این بود که من با آقای سهیلی زاده کار نکنم چون بلافاصله 4 تا سریال به من پیشنهاد شد وهمه آن تهیه کنندگان به من گفتند ما شما را از ممنوع الکاری در می آوریم! پس اینجا فهمیدم نمی خواستند با آقای سهیلی زاده کار کنم حالا علت چه بود نمی دانم برای معروف نشدن بیشتر من بود یا ... که من مطمئنم چون فکر می کردم با این کار آمدم ودیده شدم ومی خواهم با این کار تمام کنم چون دیگر احتیاجی نداشتم سریالی دیگر بازی کنم چون در این سریال نویسنده شخصیت را بر اساس من نوشته بود وخود کارگردان 6 ,7 ما قبل به من گفته بود سر کاری نرو که من بخاطر همین 5 ,6 یار سینمایی را رد کردم چون با این تداخل داشت وهمه این اتفاقات افتاد ولی یک روز مانده بود به عقد قرار داد من گفتند که ممنوع الکار هستید!

شاید از شما می خواهند فقط در نقش های مذهبی و نقش کسانی که چادر بر سر می کنند بازی کنید؟

من از بازی کردن در این نوع نقش ها فرار نمی کنم همینطور که تا الان بازی کرده ام ,یک نقش را بازی کردم که مناسبتی بود وآشغال جمع کردم وخیلی از بازیگرانی بودند که اون نقش را رد کردند وگفتند ما آشغال جمع کنیم !پس این بازیگر ذهنیتش چیز دیگری است اما من این سبک کار را دوست دارم .

به عنوان حسن ختام گفتگو,شما قصد ندارید مانند خیلی از نفرات به دلیل ضایع شدن حقتان ویا مقابله با این جریان در شبکه های ماهواره ای حضور یابید و اعتراض کنید؟

نه چون بحث حضور پیدا کردن در چنین شبکه هایی واعتراض کردن یک نوع بچگی وکینه است که من هیچ کدام از این ها را ندارم ,این فردی که جواب مرا نمی دهد در جایگاهی قرار دارد که می تواند پاسخگوی من نباشد و نگذارد من کار نکنم ومن جایگاهم فعلا به من می گوید سکوت کن البته امکان ندارد اگر زمانی که چند کار من اکران شود ولول من بالاتر بیاد ممکن است خود فرد مذکور به من بگوید اگر ما شما را ممنوع الکار بکنیم برای ما خطرناک است

/ 0 نظر / 120 بازدید