صیغه حلال است یا مشکل ساز../ امان از شما دختر ها

صیغه یکی از بحث های داغ همیشگی میان دولت ها و خانواده های ایرانی است . ولی بعد از چندصدسال هنوز نتوانستند نتیجه گیری درستی از این موضوع انجام دهد.

بعضی ها اعتقاد دارند باعث پررویی و فساد جوانان می شود و دخترمان از ... در می آید و عده ای هم مثل عادت نق مخصوص به خودشان را می زنند اما مساله این است:

1- اگر صیغه سبب فساد است که الان بدون صیغه همه نوعش در میان روابط دختر ها و پسر ها در حال رخ دادن است و ما خودمان عین کبک سرمان را زیر برف کرده ایم و هر چقدر هم کتک بخوریم دردی حس نمی کنیم.

2- ما ایرانی ها عادت کرده ایم عوض اینکه حلال مشکلات باشیم مدام دنبال بهانه جویی و مشکل تراشی هستیم به اساس توجه نداریم .

3- نکته سوم قابل توجه کسانی که مشکل صیغه را ... شدن دخترانشان می دانند:

اگر دختر یا پسری بخواهند کاری کنند و که الان هم می کنند کاری به عواقبش ندارند چون هر چه پیش می رویم فرهنگ غرب سوار بر فرهنگ ایرانی ما شده است و این رابطه ها هم کم کم رایحه خوش بی خیالی به خود می گیرد و زمانی می رسد که هیچ کدام از ما باید تا مریخ برویم تا دختر ... پیدا کنیم .

4- مشکل اساسی ما می دانید چیست ؟ بگذارید من بگویم : این است که از یک دختر فقط پایین تنشو می شناسیم و غیر از ... هیچ نوع احساسی برای آنها قائل نیستیم. آخه بی معرفت ها مگه دختر فقط در سه حرف یا پنج حرف خلاصه می شود که همش دنبال خونه خالی می گردیم . به خدا دختر معنی اصلی احسن الخالقین رو می ده .

5- وای چقدر حرف زدم ولی اشکال نداره اینقدر حرف تو گلوم مونده که حد نداره.

آقا پسرها مگه شما احساستون به ... وصله که تا یه دختر می بینید دنبال راه میفتید زیر لب ذکر ... می گیرید .حیف پسر که به شما بگن. پسرها هم پسرای قدیم ...

6- دختر خانم خوب ، چرا با یه عاشقتم یه پسر که هنوز نمی دونی برای چی و کجا داره خودش و بهت می چسبونه سریع اولین قرارتو تو ناکجا آباد می ذاری . حیف نیست زیباییتو بدون هیچ و پوچ در اختیارش می ذاری .

7- بهم میگن بسه زیاد حرف زدی ، باشه قبول ولی بذار جهت تذکر یادآور بشم که دختر و پسر با هم سبب سرسبزی جهان میشن نه تنها ، سعی کردن برای دورنشوندن اونها از هم نه تنها فایده نداره بلکه سبب افراط و تفریط می شود. از ما گفتن .

ولی خدایی حالا صیغه حلاله یا مشکله ؟

صیغه بی آبرویی میاره یا اینکه ندونید دختر یا پسرتون چیکار است!

/ 0 نظر / 21 بازدید